Oryginalna ściana w salonie, kuchni, sypialni, pokoju dziecka, biurze, sali konferencyjnej, gabinecie dentystycznym, kawiarni? Możliwości dekoracji wnętrza jest sporo, a wzorów fototapet jeszcze więcej. Tak naprawdę w tej materii nie ma żadnych ograniczeń.

Zastosowanie fototapety, to chyba najefektowniejsza metoda, aby w krótkim czasie dokonać  metamorfozy pomieszczenia i wprowadzić w  nim niepowtarzalny klimat.

Fototapeta czy tradycyjna tapeta? 
To oczywiście zależy od efektu jaki chcecie osiągnąć. Tradycyjne tapety mają dość ograniczony arsenał wzorów, kolorów i motywów. W przypadku fototapet możecie puścić wodze fantazji i poszaleć z inwencją twórczą.

Niewątpliwą zaletą fototapet jest ich indywidualny charakter. Sami decydujecie nie tylko, którą ścianę wyróżnicie tym gustownym dodatkiem, ale przede wszystkim które zdjęcie zostanie wydrukowane w wybranym przez Was formacie.

 

Jakie wzory fototapet są obecnie najbardziej popularne?

Już od dłuższego czasu w dziedzinie druku fototapet królują dwa motywy przewodnie: NATURA (lasy, parki, piękne krajobrazy) oraz URBANISTYKA (panoramy miast, urokliwe uliczki, znane zabytki).

Ostatnio, ze względu na modę na minimalistyczne wnętrza, popularność zyskują fototapety z motywem 3D  oraz imitujące fakturę cegły, drewna, kamienia naturalnego, krótko mówiąc – klimat industrialny.

Oczywiście we wnętrzach komercyjnych, typu: kawiarnia, salon fryzjerski czy gabinet lekarski, fototapeta służy nie tylko celom dekoracyjnym, ale przede wszystkim podkreśla charakter miejsca.
 
Fototapeta nie tylko na ścianie?

Fototapety (już od pewnego czasu) przestały kojarzyć się wyłącznie z dekoracją ściany. Coraz częściej duże szafy przesuwne oraz drzwi (wewnętrzne, wejściowe) są oklejane fototapetą samoprzylepną. Chcąc ukryć nieatrakcyjne fragmenty wnętrza, coraz częściej stosuje się fototapety będące najtańszym, najszybszym i jednocześnie najbardziej efektownym sposób na błyskawiczną metamorfozę pomieszczenia .

żródło: Mazzali, flickr.com (https://www.flickr.com/photos/mazzali/5349269292/in/photostream/)

Jeśli potrzebujecie więcej informacji na temat fototapet lub porady czy to w kwestiach technicznych, czy estetycznych, piszcie: biuro@lrps.pl.