Druk, drukowanie, wydruk na folii Opole

Nasza drukarnia oferuje wydruk na różnego rodzaju foliach (monomerycznych, polimerycznych, monomerycznych z kanalikami powietrznymi, polimerycznych z kanalikami powietrznymi lub wylewanych) o dowolnych rozmiarach.

Folie do druku są samoprzylepne, a wydruki charakteryzują się dużym nasyceniem barw.
Folia monomeryczna – folia do ogólnego zastosowania, przeznaczona do aplikacji na płaskie powierzchnie, bez przetłoczeń. Zaleca się ją do krótko- i średniookresowych zastosowań zewnętrznych (2-3 lata). Druk na folii monomerycznej ma zastosowanie do wykonania szyldów nad drzwiami, naklejek na szyby, pleksi, dibond, blachę, PCV.

Folia polimerowa – folia przeznaczona do aplikacji na płaskie powierzchnie z lekkimi przetłoczeniami. Może być wykorzystywana w sytuacjach, gdy istnieje konieczność lekkiej deformacji folii w celu dopasowania jej do nierównego podłoża. Zalecana jest przy długookresowych zastosowaniach zewnętrznych – ok. 5 lat. Druk na folii polimerowej sprawdzi się do wykonania szyldów firmowych, czy reklam na samochodach.

Folia wylewana – folia, która znajduje zastosowanie przy nierównych powierzchniach z wyraźnymi przetłoczniami, czyli wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność deformacji folii w celu dopasowania jej do nierównego podłoża. Dzięki tym właściwościom idealnie nadaje się do powierzchni trudno dostępnych, tj. zderzaki samochodów, lusterka i wiele innych. Jest odpowiednia do bardzo długich zastosowań zewnętrznych – powyżej 5 lat. Druk na folii wylewanej sprawdzi się na autobusach, tramwajach, ciężarówkach czy też samochodach dostawczych.

Aby folie monomeryczne, polimeryczne czy wylewane dodatkowo zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami zewnętrznymi, zalecamy laminowanie. Laminowanie wydruków polega na połączeniu całej powierzchni druku z przezroczystą folią z tworzywa sztucznego. Dzięki powłoce ochronnej znacznie przedłużamy żywotność wydruku na folii oraz zabezpieczamy go przed np. płowieniem kolorów.

Decydując się na druk na folii samoprzylepnej, należy wybrać typ folii oraz rodzaj (mat lub połysk), z laminowaniem lub bez a także czy ma być docięta do wybranego formatu, czy cięta po obrysie. Nadruk na folii jest dopracowany w każdym, najdrobniejszym szczególe.

Uzupełnieniem naszej oferty drukowania na folii jest wyklejanie witryn sklepowych i wystawowych.

folie Opole

  • folia monomeryczna
  • folia polieryczna
  • folia monomeryczna z kanalikami
  • folia polimeryczna z kanalikami
  • folia wylewana
  • z laminatem błyszczącym, matowym lub bez
  • docinana do formatu lub po obrysie