ETYKIETY Z FOLII PLOMBOWEJ
OPOLE

ETYKIETY Z FOLII PLOMBOWEJ

Etykiety samoprzylepne z folii plombowej są skutecznym sposobem zabezpieczenia pomieszczeń czy też przedmiotów przed niepowołaną ingerencją. Naklejki pokryte są trwałym klejem, który pozwala je umieścić na powierzchniach wykonanych z  dowolnego materiału (na przykład tworzywo sztuczne, metal czy szkło).

Specjalne parametry folii powodują, iż przy próbie ich usunięcia użyty materiał kruszy się lub na zabezpieczonym przedmiocie pojawia się nieusuwalny napis informujący o ingerencji. Rozwiązanie to w pełni zabezpiecza sprzęt komputerowy, RTV, telekomunikacyjny i inny przed dostępem osób niepowołanych. Na plombach istnieje możliwość umieszczenia indywidualnego numeru seryjnego. Jest to więc skuteczny sposób na wykrycie ingerencji w konstrukcję różnego rodzaju urządzeń. Dostępne rodzaje naklejek plombowych:

krusząca biała – charakteryzuje się doskonałą odpornością na słabe kwasy, zasady, sole. Odporna na działanie olejów, tłuszczów, rozpuszczalników alifatycznych i benzyny. Nie przewodzi prądu elektrycznego. W razie próby usunięcia tego typu plomby gwarancyjnej następuje jej zniszczenie, a mianowicie folia zaczyna się kruszyć (niemożliwe jest jej ponowne naklejenie). Wykorzystanie tego typu folii stanowi świetny oznacznik elementów oryginalnych oraz zabezpiecza przed niepowołaną wymianą części.

VOID srebrna – folia odporna na trudne warunki środowiskowe, dobrze przyczepna do powierzchni niskoenergetycznych. Szeroko stosowana w branży komputerowej, w elektronice, motoryzacji, farmaceutyce, naprawie sprzętów AGD, RTV czy serwisie telefonów komórkowych. Podczas próby odklejenia, następuje rozwarstwienie folii i pozostawienie widocznego napisu VOID, ponowne przyklejenie etykiety jest praktycznie niemożliwe, dlatego stosowane są one jako plomby gwarancyjne lub plomby na opakowaniach drogich produktów. Ta folia przewodzi prąd – nie nadaje się do naklejania bezpośrednio na ścieżki układów elektronicznych.

VOID biała – nadaje się do stosowania na powierzchniach płaskich i lekko zakrzywionych oraz na łączeniach różnych elementów. Podobnie jak w przypadku folii srebrnej, również tutaj próba odklejenia kończy się rozwarstwieniem folii i wyraźnym napisem VOID, pozwalającym stwierdzić jej uszkodzenie. Plomby idealne do umieszczania kodów kreskowych i numeracji seryjnej.

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt.

  • plomba krusząca biała
  • plomba VOID srebrna
  • plomba VOID biała